Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [23.10.2021, 09:19:49]

Planet Head Day – Początek misji CHGalaxy 23 października o godz. 13:00

Planet Head Day – Początek misji CHGalaxy 23 października o godz. 13:00

fot. Organizator

Planet Head Day to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej misją jest promowanie nauki oraz solidarność z chorymi na raka. Od 2018 roku również w Polsce ponad setka mężczyzn, kobiet i dzieci, tzw. PlanetHeadów, ogoliło głowy i pomalowało je w kolory wybranej przez siebie planety w ramach wielkiego wydarzenia. Zdjęcia większości PlanetHeadów z polskich edycji można znaleźć w galerii na stronie internetowej www.planetheadday.pl.

„Każdy PlanetHead nie tylko zbiera darowizny na pomoc w leczeniu raka, ale także okazuje bardzo osobistą solidarność z pacjentami. Poświęca także coś, co we współczesnym życiu często kojarzy się z pięknem, uznaniem i poczuciem własnej wartości, czyli włosy.

Malowanie planet, a także działania edukacyjne w ścisłej współpracy z lokalnymi i międzynarodowymi instytucjami edukacyjnymi, podczas każdego Finału w oczywisty sposób nawiązują do korzeni Planet Head Day będącego częścią misji NASA na Plutona „New Horizons” – wyjaśnia Michael Glück, który w Polsce zainicjował wydarzenie wspólnie z Kevinem McCartneyem, członkiem naukowym misji NASA New Horizons. „Byłem pozytywnie zaskoczony wsparciem, z jakim spotkał się projekt w Polsce ze strony miasta, uczelni, Rotary Club, Pogoni, NATO, organizacji pozarządowych i wielu, wielu innych.”

Struktura tegorocznej charytatywnej „misji” Planet Head Day ściśle nawiązuje do międzyplanetarnej misji NASA:
Po inauguracji w 2006 roku statek kosmiczny NASA podróżował przez 113 miesięcy, po czym odkrył, że Pluton ma serce.

Po inauguracji 23.10.2021 misja Planet Head Day przez 113 dni będzie prowadzić akcję charytatywną w mediach społecznościowych, po czym zamierza udowodnić, że Szczecin także ma serce. Ten fakt uczcimy podczas finału 5 lutego 2022 roku.
ikamien.pl
« powrót