Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.10.2021, 09:56:52]

Mieszkańcy Gminy Wolin mogą śledzić jakość powietrza w swojej gminie

Mieszkańcy Gminy Wolin mogą śledzić jakość powietrza w swojej gminie

fot. Organizator

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wolin, pragniemy Państwa poinformować, że z uwagi na rosnące zainteresowanie ochroną powietrza mieszkańców w naszej gminie, przy współpracy z firmą Syngeos w sierpniu został zainstalowany pierwszy czujnik jakości powietrza na budynku szkóły podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Stan jakości powietrza mogą Państwo śledzić w czasie rzeczywistym za pośrednictwem strony internetowej www.naszepowietrze.pl oraz aplikacji mobilnej pn. „Syngeos - Nasze Powietrze” – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS lub za pośrednictwem strony internetowej Gminy Wolin – widget prezentujący wyniki znajduje się po prawej stronie w zakładce „Jakość powietrza".

Sensor podaje następujące parametry:
· stężenie pyłów zawieszonych czyli tak zwanego ,,smogu,,:
pyły PM 1, PM 2,5 oraz PM 10
(wyniki prezentowane są procentowo oraz za pomocą kolorów).
· wilgotność powietrza
· ciśnienie atmosferyczne
· temperatura

Coraz większa świadomość mieszkańcom, ma duży wpływ na jakość powietrza, czujnik ma również działanie prewencyjne, pomaga osobą szczególnie narażonym na działanie smogu podjąć decyzje o pobycie na zewnątrz budynku, jak również pokazuje że np. spalanie odpadów w piecach i kotłach c.o. czy ogrzewanie domów słabej jakości paliwem powoduje wzrost stężenia pyłów, co pogarsza stan jakości powietrza.

Więcej informacji na temat systemu Syngeos znajdziecie Państwo na stronie internetowej syngeos.pl. Serdecznie zachęcamy do korzystania z informacji przesyłanych przez system.

źródło: gminawolin.pl
ikamien.pl
« powrót